K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sylwester w plenerze?

0

Mieszkańcy Lęborka, którzy chcą pożegnać stary rok w plenerze mogą przyjść 31 grudnia na plac Pokoju. Jeszcze przed północą rozpocznie się koncert zespołu Blue Holidays, który zagra największe przeboje minionych lat. Następnie niebo w centrum miasta rozświetlą sztuczne ognie.

Wkrótce powitamy nowy – 2018 rok. W związku z tym zapytaliśmy lęborczan, o ich przygotowania do sylwestra oraz pomysły na spędzenie nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Zdecydowana większość z nich spędzi tę noc z rodzina lub znajomymi i – jak podkreślają – spokojnie, bez szaleństw.

Część mieszkańców miasta szykuje się na sylwestrowy bal. Kreacje już przygotowane, miejsce sprawdzone, bo u Kaszubów, a nastroje obliczone na szampańską zabawę. Inni wybierają się do Różanej i z przygotowaniami nie przesadzają. Jak mówi jeden z lęborczan: dla faceta to prosta sprawa! Garnitur już od pięciu, sześciu lat w szafie wisi. Co innego lęborczanki! Te chcą wyglądać odświętnie nawet, jeśli wybierają się do Gdyni, do siostry.

Wszyscy, którzy nie zamierzają wciąć udziału w wystawnych balach lub po prostu nie mają pomysłu na sylwestrową noc mogą przyjść na plac Pokoju w Lęborku. Około godz. 23.15 zaplanowano koncert zespołu Blue Holidays. Pięć minut przed północą życzenia noworoczne złoży mieszkańcom burmistrz miasta, a o północy rozpocznie się kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Po pokazie lęborczanie będą mogli kontynuować plenerową zabawę z zespołem muzycznym. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.