K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wystrzałowo, lecz rozsądnie

0

Wielkimi krokami zbliża się Nowy Rok. Aby sylwester był wystrzałowy, a nie wybuchowy należy pamiętać o właściwym użytkowaniu wyrobów pirotechnicznych. Strażacy przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w tym zakresie.

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – używając ich należy zachować szczególną ostrożność. Większość wyrobów pirotechnicznych jest prawidłowo wykonana i oznakowana, lecz niewłaściwe posługiwanie się z nimi może doprowadzić do wypadku.

Apelujemy o rozwagę w używaniu fajerwerków. Przypominam, że są to materiały wybuchowe -mówi st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku. – W każdym z nich jest materiał wybuchowy, a nierozważne obchodzenie się z nim może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci. Pamiętać też należy, że kupujemy materiały pirotechniczne tylko w punktach sprzedaży, ze sprawdzonych źródeł.

Powinno się również upewnić, że odpalanie materiałów pirotechnicznych w wybranym miejscu jest dozwolone i bezpieczne. Piotr Krzemiński przypomina, że nie odpalamy ich w mieszkaniach, na balkonach, lecz na terenie otwartym. Mogą to robić jedynie osoby starsze i to po zapoznaniu się z instrukcją bezpieczeństwa.

Dzieci są zawsze bardzo zainteresowane fajerwerkami i petardami. Jednak pod żadnym pozorem nie można pozwalać im na odpalanie wyrobów pirotechnicznych nawet jeśli bardzo o to proszą. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.