K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jeden z ośmiu

0

W ramach rozstrzygniętego przetargu na wykonanie pięciu ulic na trenie Lęborka zakończono pierwszy z ośmiu planowanych etapów inwestycji. Odcinek ulicy Małopolskiej jest już przejezdny. Prace drogowe będą kontynuowane w 2018 roku.

Na wniosek mieszkańców Lęborka w tym roku ogłoszono i rozstrzygnięto przetarg na wykonanie pięciu ulic. Radna Halina Łukian wymienia ulice Małopolską, Mazowiecką, Generała Sosabowskiego, Szarych Szeregów i Batalionu „Zośka”.

To przedsięwzięcie zostało podzielone na 8 etapów, z których trzy przypadają na ulice Małopolską – mówi radna. – We wrześniu miasto przekazało plac budowy firmie Kruszywo z Linii, która wykonuje pierwszy etap, czyli odcinek od ulicy Pomorskiej do Lubelskiej. Efekty tych robót już są widoczne. Jest postawiony krawężnik i wylany dywanik asfaltowy. Prace nie zostały definitywnie zakończone. Położony zostanie jeszcze próg spowalniający z kostki betonowej, postawione znaki, ale z drogi już lęborczanie korzystają.

W tym rejonie miasta jest jeszcze dużo dróg gruntowych wymagających utwardzenia.

Miasto sukcesywnie sprzedawało tutaj działki budowlane – dodaje radna Łukian. – Ludzie w dzisiejszych czasach bardzo szybko się budują. Biorą kredyty, czasami pomaga rodzina… Budują ładne domki, piękne elewacje i chcą doje swych domów tak, żeby nie kurzyło się na nie. Chcą, żeby dzieci suchą nogą, a nie tylko w kaloszach mogły przejść do szkoły, do przedszkola czy w inne miejsca.

Co do prac związanych z tzw. budową pięciu ulic to będą one kontynuowane po Nowym Roku. Całkowity koszt tego drogowego przedsięwzięcia to blisko 3 miliony złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.