K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Show przed ratuszem

0

Prezydent Słupska zaprasza mieszkańców na zabawę sylwestrową, organizowaną jak co roku przed ratuszem. Na tych, którzy pojawią się na placu Zwycięstwa, czekać będą cyrkowcy, muzycy i kucharze serwujący bigos wegański.

Podobnie jak w roku minionym nie będzie pokazu sztucznych ogni. Chodzi przede wszystkim o reakcje zwierząt, które nie wiedzą, co się dzieje, natomiast słyszą zwielokrotnione huki i widzą błyski. Zwierzaki przeżywają stany panicznego strachu, przecież dla nich sylwestrowa noc jest taka sama jak każda inna. Dlatego wiele miast w Polsce odstąpiło już od pokazów fajerwerków, zastępując je mniej hałaśliwymi laserami. W sylwestra pod ratuszem ma się co dziać:

Wieczór rozpocznie zabawa dla dzieci, którą organizatorzy zaplanowali w godzinach od 18.30 do 21. W programie jazda na łyżwach, gry i konkursy oraz animacje na lodowisku prowadzone przez artystów i sportowców z klubu Ice Skaters.

Dorosłych zaś czeka zabawa pod chmurką od godziny 21. Na scenie ma pojawić się DJ, który przez godzinę będzie zachęcał przybyłych do tańca. O 22 pod ratuszem mają rozpocząć się pokazy cyrkowe, ale bez udziału zwierząt. Akrobaci pojawią się na gmachu ratusza, przewidziano też pokazy ogniowe oraz grę laserowych świateł. A także występ uczestnika programu „Mam Talent” – Pana Ząbka. Przybyli będą też mogli spróbować wegańskiego bigosu, a nie wszyscy wiedzą, że tradycyjny polski bigos z kapusty pojawił się dopiero w XIX wieku; wcześniej było to po prostu mocno posiekane mięso różnego rodzaju z dodatkiem aromatów, wina i przypraw korzennych. O północy wspólne powitanie Nowego Roku i zabawa z DJ-em do godziny 1.30. Przed sylwestrem będzie jeszcze można wspomóc potrzebujących, aktywnie uprawiając sport.

Od godziny 15 w dniach 29, 30 i 31 grudnia zamiast biletów wstępu będziemy sprzedawać cegiełki, aby wspomóc działania statutowe tego typu organizacji – mówi Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiR-u, organizatorka imprezy.

Sylwester pod ratuszem zapowiada się więc atrakcyjnie. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich słupszczan i mają nadzieję, że kapryśna pogoda odpuści nam deszcz z nadejściem Nowego Roku.

Korzystając z okazji, dziennikarze i pracownicy Kanału 6 składają Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku 2018.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.