K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spóźniony konkurs

0

Namaluj światłem święta” – pod takim hasłem słupski magistrat zachęca mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejsze iluminacje domów jednorodzinnych, balkonów oraz budynków użyteczności publicznej. Konkurs został ogłoszony 19 grudnia, czyli tuż przed świętami, co zapewne wpłynęło na słaby oddźwięk wśród mieszkańców.

Pomysł, by miasto dekorowały nie tylko służby miejskie z ratuszem na czele, ale także mieszkańcy, funkcjonował już w kadencjach ekipy Macieja Kobylińskiego. Przybierał różne formy: od nawoływania do lokalnego patriotyzmu po konkursy podobne tegorocznemu. Tyle że wszystko było odpowiednio wcześnie nagłaśniane. Trzeba przyznać, że w porównaniu do lat ubiegłych prywatny wystrój domostw nie poraża przepychem. W przeważającej większości budynków wielorodzinnych, w tym także wieżowców, wystrojone są dwa, czasem trzy, a najczęściej jeden balkon. Gdzieniegdzie błyskają światełka zawieszone na ramach okna. Największe słupskie osiedla mieszkaniowe są po prostu ciemne, nieożywione świątecznymi iluminacjami, chociaż zdarzają się pięknie przystrojone balkony i posesje.

Jest to konkurs na święta i nowy rok – mówi Monika Węgrzyn z Wydziału Dialogu i Komunikacji Społecznej UM w Słupsku. – Termin zgłoszeń ustaliliśmy do 21 stycznia. W tym roku dla mieszkańców, którzy zechcą ozdobić swoje nieruchomości, przewidzieliśmy nagrody pieniężne: 1000 złotych za I miejsce, 600 złotych za II i 400 złotych za miejsce III.

I to właśnie te nagrody stały się przyczyną tak późnego ogłoszenia konkursu, gdyż ich ufundowanie wymagało odpowiedniej procedury, odmiennej od nagród rzeczowych. Przewidziano je w każdej z trzech kategorii: domów jednorodzinnych wolno stojących, balkonów w budynkach wielorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej, przy czym wszystkie te nieruchomości muszą być zlokalizowane na terenie Słupska. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 stycznia 2018 roku mejlowo, pod adresem: [email protected], i papierowo w wydziale dialogu i komunikacji społecznej przy placu Zwycięstwa 1 (mały ratusz), pokój nr 08, ewentualnie w kancelarii urzędu. Do formularza należy dołączyć zdjęcia zgłaszanego obiektu.

Komisja będzie brała pod uwagę ogólne walory dekoracyjne, wrażenie estetyczne i atrakcyjność, akcenty świąteczno-noworoczne, oryginalność oraz ekologiczność dekoracji. Pełny regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej miasta Słupska.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.