K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

VI Orszak Trzech Króli

0

Parafie św. Brata Alberta w Mostach oraz św. Jakuba Apostoła w Lęborku zapraszają na VI Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 stycznia. Hasłem tegorocznego orszaku są słowa „Bóg jest dla wszystkich”.

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany w Polsce świętem Trzech Króli, zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas ewangeliczne wydarzenie, w którym mędrcy ze Wschodu wyruszyli do Betlejem, aby pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę przynieśli małemu dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.

I to właśnie w najbliższą sobotę, 6 stycznia, ulicami miast i wsi przemaszeruje Orszak Trzech Króli. Będzie możliwość wzięcia czynnego udziału w scenkach jasełkowych oraz w tworzeniu barwnego rozśpiewanego kolędami orszaku. Przedsięwzięcie odbywające się w przestrzeni publicznej z roku na rok jest coraz bardziej popularne nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Już szósty rok z rzędu wydarzenie to odbędzie się również na terenie powiatu lęborskiego na trasie Lubowidz- Mosty-Lębork. Hasłem tegorocznego orszaku są słowa „Bóg jest dla wszystkich”. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą o godz. 10 w Lubowidzu. Około godziny 11 orszak wyruszy w kierunku Mostów. Natomiast powitanie Trzech Króli zaplanowano na Placu Pokoju około godziny 13.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w orszaku przede wszystkim mieszkańców Lęborka oraz gminy Nowa Wieś Lęborska. Orszak Trzech Króli jest też doskonałą okazją do budowania więzi społecznych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.