K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jedyna z Pomorza

0

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej została laureatką konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to ogromne wyróżnienie dla Renaty Krzemińskiej, która jako jedyna na Pomorzu uzyskała tytuł „Nauczyciela-Innowatora”.

W konkursie ogłoszonym pod koniec ubiegłego roku uczestniczyć mogli nauczyciele wszystkich typów szkół podstawowych oraz szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich prowadzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Konkurs odbywał się w ramach programu „Aktywna tablica” – wyjaśnia Grażyna Wójcik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej. – Otrzymaliśmy dwie tablice interaktywne, a dodatkowo ministerstwo edukacji ogłosiło konkurs Nauczyciel – Innowator, który polegał na przygotowaniu scenariusza zajęć z użyciem nowoczesnych technologii informacyjnych. Wytypowaliśmy panią Renię Krzemińską, która od lat pracuje tymi metodami. Wcześniej już wprowadziła innowację związana z robotyką. Przed świętami wysłaliśmy scenariusz licząc na to, że zyska uznanie. I się udało!

Z terenu województwa pomorskiego nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej jest jedyną laureatką tego konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dyrektor Grażyna Wójcik podkreśla, że dzieci bardzo chętnie pracują nowoczesnymi metodami. Wykazują się większą aktywnością. Renata Krzemińska sięga ze swoimi uczniami po sukcesy w konkursach matematycznych, matematyczno-plastycznych i informatycznych.

My mamy do czynienia z pokoleniem internetowym – mówi Renata Krzemińska, laureatka konkursu MEN. – Mówi się o nim cyfrowi tubylcy. To są dzieci, które urodziły się w czasach cyfrowego telefonu, smartfona, tablicy interaktywnej i wszechobecnego w ich życiu internetu. Książka, podręcznik tak do nich nie przemawia jak te narzędzia, które ich otaczają na co dzień. Czyli, jeśli na lekcji wykorzystamy telefon lub podejdą do tablicy i mogą kliknąć, a włączy się im jakaś animacja, to jest super. Są zadowolone. Nie mają nawet świadomości, że w ten sposób się uczą.

Laureaci konkursu z poszczególnych województw otrzymają tytuł „Nauczyciela-Innowatora” oraz nagrodę rzeczową ministra edukacji. Rozdanie nagród i wręczenie tytułów nastąpi w lutym podczas uroczystej gali finałowej w Warszawie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.