K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowowiejskie obiekty

0

Na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska wybudowano kilka obiektów mających służyć lokalnej społeczności. Wykonano, między innymi, świetlicę wiejską z miejscem na oddział przedszkolny w miejscowości Janowice.

Wśród inwestycji, których realizacja rozpoczęła się jeszcze w roku ubiegłym, na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska, budowane są obiekty umożliwiające mieszkańcom poszczególnych miejscowości organizacje spotkań kulturalnych, rekreacyjnych oraz sportowych.

Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska mówi, że duży obiekt powstaje w Janowicach. Będzie kosztował milion czterysta tysięcy, a znajdzie się w nim świetlica, oddział przedszkolny i biblioteka. Kompleks ten służyć będzie też mieszkańcom Janowiczek i Rozgorza. Obiekt jest w tej chwili w stanie surowym, chociaż jeszcze bez dachu, ale taki był plan wykonawczy na rok 2017. Drugi obiekt powstaje w Redkowicach. Jest tam młoda obiecująca drużyna piłkarska, która występuje w rozgrywkach klasy A. Budowana jest szatnia w standardzie zgodnym z wymaganiami PZPN. Ta inwestycja też będzie kontynuowana w tym roku. Kolejny obiekt powstaje w Kębłowie Nowowiejskim.

Obok boiska na tak zwanym osiedlu popegeerowskim zbudowaliśmy obiekt w stanie surowym – mówi wójt Wittke. – Jeżeli będzie tam drużyna piłkarska, to będzie miała szatnię, ale jest to obiekt wielofunkcyjny i w przypadku imprez, festynów, lokalnych uroczystości będzie też mógł służyć jako zaplecze gospodarcze.

W planach są już następne przedsięwzięcia inwestycyjne mające służyć lokalnej społeczności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.