K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sylwestrowa statystyka

0

Lęborscy policjanci podsumowali działania przeprowadzone z 31 grudnia 2017 roku na 1 stycznia 2018. Według statystyk w tym okresie na terenie powiatu lęborskiego było o wiele bezpieczniej i spokojniej niż w latach ubiegłych.

Gdy jedni się bawią, inni pracują. Tak jest najczęściej w przypadku służb mundurowych. Na terenie powiatu lęborskiego podsumowano sylwestrową noc, której to było o wiele bezpieczniej niż w minionych latach. W dniach od 31 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018 doszło do dwóch kolizji i jednego wypadku. Zdarzenia nie były jednak aż tak groźne. W tych dniach zatrzymano jednego nietrzeźwego kierowcę samochodu. Według policyjnych statystyk w tym samym czasie prze rokiem w powiecie lęborskim zatrzymano więcej osób będących pod wpływem alkoholu, które pomimo tego zdecydowały się na prowadzenie pojazdów.

Możliwe, że prowadzone przez funkcjonariuszy całoroczne działania profilaktyczne, jak również przedświąteczne przestrogi wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa na drogach i pozwoliły uniknąć tragicznych w skutkach wypadków.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.