K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Maciej Miecznikowski z kolędami w Słupsku i Lęborku

0

W poniedziałek, 8 stycznia, w kościele św. Jana Kantego w Słupsku o godzinie 19 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Następnego dnia, we wtorek, również o godzinie 19, z tym samym repertuarem artysta wystąpi w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku.

Jak zapowiadają organizatorzy, koncert Macieja Miecznikowskiego Rodzi się Bóg” to przede wszystkim możliwość wysłuchania najpiękniejszych rodzimych i światowych kolęd oraz piosenek związanych z Bożym Narodzeniem. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i opowieści o przeżyciach związanych z czasem świąt i Wigilią. Kolędy „Lulajże, Jezuniu”, „W żłobie leży”, „Mędrcy świata”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy” oraz wiele innych usłyszeć będzie można zarówno z akompaniamentem gitary czy akordeonu, jak i w bogatych aranżacjach instrumentalnych. Pojawią się także nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Jedenaste, Psalm Kochania), Seweryna Krajewskiego (Mija Rok) oraz wybrane utwory z autorskiej płyty „Będzie z nami dobrze”.

Maciej Miecznikowski muzyk i wokalista, autor piosenek, showman i osobowość telewizyjna, a przy tym multiinstrumentalista – urodził się w 1969 roku na Kaszubach. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym, absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przez 12 lat był wokalistą zespołu Leszcze. Od 2013 roku pracuje nad autorskimi projektami. Album pt. „Będzie z nami dobrze” miał premierę w 2014 roku. W czerwcu 2015 ukazała się płyta „Tribute to Nat King Cole”, nagrana z towarzyszeniem Atom String Quartet w duecie z jazzową gitarzystką Krzysią Górniak. Wraz z Olgą Szomańską, aktorką i wokalistką, przygotowuje też projekt muzyczny pt. „To jednak miłość”, częściowo w oparciu o największe przeboje z oratoriów Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Jako aktor wraz z Emilianem Kamińskim i Olafem Lubaszenką gra w reżyserowanym przez Krzysztofa Jasińskiego spektaklu pt. „Kolacja na cztery ręce” w ramach koprodukcji warszawskiego Teatru Kamienica i Teatru Stu w Krakowie. Artysta chętnie nagrywa piosenki i bajki dla dzieci, także w języku kaszubskim. Użyczył swojego głosu postaciom z filmów rysunkowych w polskich wersjach językowych – „Happy wkręt” oraz „Madagaskar 2”.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.