K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Popularne imiona

1

Urząd Stanu Cywilnego w Lęborku w 2017 roku zarejestrował 1.109 noworodków. Antoni, Aleksander oraz Hanna i Zuzanna to najpopularniejsze imiona nadawane przez lęborczan dzieciom urodzonym w minionym roku.

Sprawdziliśmy, jakie imiona męskie i żeńskie cieszyły się największym uznaniem i popularnością wśród mieszkańców Lęborka i były najczęściej nadawane urodzonym w ubiegłym roku dzieciom.

Dla chłopców wybierano takie imiona jak Antoni, Aleksander i Filip, a dla dziewczynek Hanna, Zuzanna i Maja – informuje Mirosława Gaffke, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lęborku. – Najrzadszymi imionami nadawanymi przez rodziców były imiona Zoja, Iwo, Syriusz, Lea i Noemi. To takie najbardziej ciekawe.

Urząd Stanu Cywilnego w Lęborku w 2017 roku zarejestrował łącznie 1.109 noworodków, w tym 555 chłopców i 554 dziewczynki. Ciekawie przestawiają się również dane dotyczące zawierania przez lęborczan ślubów. Mirosława Gaffke podaje, że zawarto 82 śluby cywilne. Łącznie ślubów było 188, czyli 106 było konkordatowych.

Jak widać, w Lęborku nie brakuje par chcących wstąpić w związek małżeński oraz takich, które oczekują na upragnione potomstwo. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Ciekawe ile jest małych Apoloni i Idalii czy moje córeczki będą spotykać rówieśników i tych imionach 🙂