K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uzupełnienie floty KPP

0

Dzisiaj, 5 stycznia, oficjalne przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku trzy oznakowane radiowozy. Uzupełnią one dotychczasową flotę, która sukcesywnie się powiększa. Będą one służyły policjantom w ich codziennej pracy.

Komenda Powiatowa Policji w Lęborku wzbogaciła się o trzy pojazdy służbowe. W piątek, 5 stycznia, oficjalnie przekazano do użytku nowe radiowozy, które zasilą policyjną flotę i posłużą funkcjonariuszom w wykonywaniu służby.

Flota się powiększa i unowocześnia – mówi mł. insp. Jacek Kilanowski z KPP w Lęborku. Opel astra z 200-konnym silnikiem, który jest dofinansowany przez starostwo powiatowe, trafia do ruchu drogowego. Myślę, że jest to odpowiednie narzędzie służące zwalczaniu przestępstw i wykroczeń w ruchu na naszych drogach. A tych jest bardzo dużo. Dziewięcioosobowy volkswagen T-6, jak myślę, będzie służył do przemieszczania się większych grup. Na przykład zabezpieczania kibiców podczas meczów czy lokowania patroli w Łebie i innych jednostkach. No i jest jeszcze KIA, która także trafi do ruchu drogowego.

Po wspólnej modlitwie kapelan lęborskiego garnizonu policji, ksiądz dziekan dr Henryk Krenczkowski, pobłogosławił pojazdy i ich załogi. Natomiast komendant wojewódzki policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski oraz starosta lęborski Teresa Ossowska-Szara przekazali funkcjonariuszom kluczyki do aut. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.