K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ślisko na drogach

0

W godzinach porannych na trasie wylotowej do Ustki zderzyły się ze sobą cztery samochody osobowe. Prawdopodobnie przyczyną wypadku były trudne warunki panujące na drodze.

Do karambolu samochodowego doszło na ulicy Portowej, przy schronisku dla zwierząt. Brak ostrożności jednego z kierowców i złe warunki atmosferyczne skończyły się wypadkiem z udziałem czterech aut.

Kierowca peugeota, podróżując w stronę Ustki, próbował skręcić w lewo, niestety jadący za nim samochodem marki Audi 60-letni słupszczanin nie zachował odpowiedniego odstępu i uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu. Odbijając się od peugeota, zjechał na przeciwległy pas jezdni i tam zderzył się z dwoma autami jadącymi od strony Ustki w kierunku Słupska.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Do momentu ściągnięcia samochodów na lawety droga była częściowo zamknięta dla ruchu. Funkcjonariusze z drogówki na miejscu ustalili, że sprawcą kolizji był 60-letni kierowca audi, który nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Winnego ukarano mandatem. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policja apeluje, aby w zimowe poranki przy zdradliwiej aurze, szczególnie uważać na warunki panujące na drodze.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.