K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lęborski finał WOŚP

0

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia. W Lęborku, jak co roku, najwięcej będzie się działo w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych oraz na placu Pokoju. Na ulicach miasta kwestować będzie około 180 wolontariuszy.

W najbliższą niedzielę odbędzie się już po raz 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Lęborku na głównych ulicach miasta od godziny 9 kwestować będzie blisko180 wolontariuszy. O godzinie 11 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ulicy Marcinkowskiego 1 rozpocznie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół oraz placówek kulturalnych. Jednocześnie na lęborskim placu Pokoju zaprezentowany zostanie pokaz pojazdów militarnych, strażackich i motocykli. W specjalnie przygotowanym basenie odbędzie się kąpiel Morsów Łebskich.

Tradycyjnie o godzinie 15 odbędzie się wielkie otwarcie lęborskiego finału WOŚP z udziałem orkiestry Ziemia Lęborska – informuje Marian Borek, dyrektor CSiR w Lęborku. Cały czas w Mechaniku odbywać się będą licytacje tych przedmiotów, które już nam przekazano i które jeszcze zostaną przekazane. Cały czas dzwoni do nas dużo osób prywatnych, dzwonią instytucje oferujące aukcyjne dary. Jest już ich bardzo dużo. Będzie też czynna loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Po godzinie odbędzie się losowanie głównych fantów wśród tych, którzy wykupili losy. Oprócz ciekawych przedmiotów będzie można wylicytować wykonane przez lokalnego artystę Kazimierza Kozłowskiego statuetki z bursztynu i srebra.

Ze swojej strony chciałbym prosić lęborczan o hojność – apeluje Marian Borek. O to, żeby do puszek wsypywać nawet grosze. One będą służyć najmłodszym poprzez zakup sprzętu dla szpitali takich, jak lęborski. Dla małych szpitali w niewielkich miastach. Być może Lębork też otrzyma sprzęt, które posłuży ratowaniu życia i zdrowia najmłodszych.

Marian Borek dodaje, że w lęborskim sztabie działa także grupa z Nowej Wsi Lęborskiej pod przewodnictwem Krzysztofa Pruszaka. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w pozostałych większych miejscowościach powiatu lęborskiego. W Łebie charytatywne przedsięwzięcie rozpocznie się o godz. 15 w Rybackim Centrum Kultury i Formacji „Boleniec”. Na tę samą godzinę zaplanowano uroczyste rozpoczęcie finału w Zespole Szkół w Cewicach oraz w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.