K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lodowisko i regulamin

0

Uruchomiono sztuczne lodowisko przy placu Piastowskim w Lęborku. Korzystać z obiektu można bezpłatnie, po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem. Podobnie jak było to w latach ubiegłych przy obiekcie funkcjonuje też wypożyczalnia łyżew.

Lęborczan nie trzeba zachęcać do korzystania z lodowiska. Duże zainteresowanie widać szczególnie w weekendy oraz wieczorem. Wejście na obiekt, czynny codziennie w godzinach od 9 do 19.45, jest nieodpłatne. Marian Kurzydło, sekretarz miasta zaznacza, że lodowisko – w przypadku zgłoszenia przez szkoły zamiaru jego użytkowania – mogłoby być otworzone wcześniej. Lodowisko będzie działać tak długo, jak długo pozwolą na to warunki atmosferyczne. Sekretarz ma nadzieję, że przynajmniej ferie będą śnieżne i mroźne.

Zdarza się, że nie wszyscy korzystający z lodowiska zachowują się w odpowiedni sposób.

Aura bywa różna i dlatego jest prośba, żeby korzystać z tafli zgodnie z regulaminem, który dostępny jest przy lodowisku – mówi Marian Kurzydło. Chodzi o to, żeby powstawały na nim jak najmniejsze zniszczenie i żeby jak najdłużej nam służyło. Jest przewidziana przerwa techniczna pomiędzy godzinami 14 a 15 po to, żeby specjalistyczne urządzenie lód wyrównało i doprowadziło do stanu używalności. Wiele jednak zależy od sposobu korzystania z tafli i stąd nasz apel o dostosowanie się do regulaminu. Osoby pilnujące porządku są po to, żeby na lodowisko nie wchodziło za dużo osób. Od tego zależy bezpieczeństwo. Te osoby zwracają jednak uwagę także na to, czy wszyscy zachowują się w sposób właściwy wobec innych korzystających z tafli i jak z niej korzystają. Mogą one nas wyprosić z lodowiska, jeżeli nasze zachowanie będzie niestosowne.

Zainteresowani zimową atrakcją muszą wyposażyć się we własnym zakresie w łyżwy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.