K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zapach kradzieży

0

W ręce słupskiej policji wpadło dwóch 23-letnich mężczyzn, którzy z miejscowych drogerii ukradli perfumy o wartości 3 tysięcy złotych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymani mają związek z podobnymi przestępstwami popełnionymi na terenie powiatu.

Łupem młodych mężczyzn padły perfumy o łącznej wartości ponad trzech tysięcy złotych. Sprawcy kradli kosmetyki wykorzystując przedświąteczne zamieszanie w centrach handlowych. Złodziei udało się namierzyć dzięki kamerom zamontowanym w sklepie. Śledczy, dysponując utrwalonym na monitoringu wizerunkiem sprawców, przystąpili do ustalenia ich tożsamości.

Żmudna praca funkcjonariuszy z pionu kryminalnego doprowadziła do ustaleń, że przestępstwa dokonali dwaj 23-latkowie, z których jeden pochodził ze Słupska, drugi z powiatu lęborskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani. Po przesłuchaniu przedstawiono im zarzuty dokonania kradzieży kosmetyków.

Złodzieje mogli dopuszczać się podobnych przestępstw co najmniej od listopada 2017 roku. Dochodzenie prowadzone w tej sprawie wyjaśni, czy mężczyźni mają związek z wcześniejszymi kradzieżami. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Za popełniony czyn dwóm 23-latkom grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.