K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Aktualizacja zagrożeń

0

Mieszkańcy powiatu lęborskiego korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informują o negatywnych zjawiskach i zdarzeniach, które chcieliby wyeliminować ze swojego otoczenia. Lęborczanie wskazali na problemy, między innymi, w pobliżu ulicy Staromiejskiej.

Teren w pobliżu ulicy Staromiejskiej, w rejonie sklepu przy ulicy Pileckiego, obszar przylegający do przystanku ZKM przy ulicy Kossaka w Lęborku czy okolice placu zabaw w Mostach to tylko niektóre nowe miejsca wskazane przez lokalną społeczność na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać policji informacje o zagrożeniach występujących w konkretnej okolicy.

Mieszkańcy powiatu lęborskiego informują policjantów o swoich spostrzeżeniach dotyczących miejsc, które w ich mniemani nie są w porządku – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. Odnotowują spożywanie alkoholu w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym, złe parkowanie i przekroczenia prędkości.

Policjanci z prewencji oraz dzielnicowi prowadzą wzmożone kontrole wskazanych miejsc. Magdalena Zielke zapewnia, że te miejsca są od razu sprawdzane, na przykład pod kątem tego, czy nie jest to niestosowny żart. Najczęściej zgłoszenia się potwierdzają, a policjanci nie poprzestają na jednorazowym sprawdzeniu. Takie sytuacje mogą pojawiać się w różnych odstępach czasu, więc policjanci sprawdzają wskazane miejsce w różnych porach doby. Jeżeli okaże się, że w danym miejscu dochodzi do łamania prawa, wówczas monitorujemy je przez dłuższy czas, aby wyeliminować to zdarzenie.

Mapa nie służy do zgłaszania pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.