K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Orkiestrowy weekend

0

W najbliższą niedzielę po raz 26. wystartuje Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach pojawią się wolontariusze z charakterystycznymi serduszkami, a dla mieszkańców przygotowano liczne atrakcję.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już 26. raz zagra dla potrzebujących. W tym roku pieniądze będą zbierane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. W samym Słupsku na ulicach kwestować będzie około 250 wolontariuszy. Lokalny sztab zadbał też o przygotowanie finałowej rozrywki dla mieszkańców miasta. Nie zabraknie konkursów i gier, a zabawę umilać będą koncerty muzyczne.

Po raz piętnasty – w niedzielę, 14 stycznia, o godzinę 10 – odbędzie się także turniej tenisa stołowego, organizowany niezmienne przez Zbigniewa Świętochowskiego. Będzie także 6. Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego inicjatorem jest Tomasz Czubak. Na stadionie 650-lecia o godzinie 14 zaplanowane są natomiast pierwsze w historii miasta piłkarskie derby oldbojów pomiędzy Słupskiem a Ustką. Z kolei Szkoła Podstawowa nr 5 w Słupsku tradycyjnie już stanie się miejscem festynu rodzinnego.

Impreza finałowa rozpocznie się o godzinie 14 w Centrum Handlowym Jantar. Główną atrakcją wieczoru jest występ znanego piosenkarza Michała Szpaka. Oprócz tego na scenie ustawionej w galerii handlowej będzie można podziwiać umiejętności wokalne młodzieży z SOK-u i MCK-u. Natomiast Miłośników mocniejszych brzmień Słupski Ośrodek Kultury zaprasza o godz. 17 na koncerty lokalnych zespołów rockowych. Żądni sportowej rywalizacji mogą sprawdzić się w orkiestrowym biegu, który odbędzie o godzinie 12 na stadionie 650-lecia pod hasłem „Biegam z sercem”. Opłaty startowe, zbierane od uczestników, zostaną w całości przekazane na konto WOŚP.

W serwisie Allegro można już licytować fanty wystawione na aukcję. Do wygrania między innymi jest gra w scrabble z Robertem Biedroniem czy rejs dla dwóch osób po Zatoce Puckiej. Organizatorzy liczą, że i w tym roku uda się im nakłonić słupszczan do otwarcia serc i portfeli Warto przy tym przypomnieć, że słupski szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt medyczny za blisko 2 miliony złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.