K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pożar kampera przy Jagiellońskiej

0

Straż pożarna gasiła wczoraj, 10 stycznia, peugeota J5 typu kamper. Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie butle gazowe propan-butan. Zagrożenie wybuchem na parkingu przy ulicy Jagiellońskiej w Lęborku udało się opanować.

Na osiedlowym parkingu pomiędzy przedszkolem przy ulicy Mireckiego oraz budynkami wielorodzinnymi przy ulicy Jagiellońskiej w Lęborku doszło wczoraj (10 stycznie) do groźnie wyglądającego pożaru. Ogień zaczął wydobywać się z zaparkowanego peugeota J5 typu kamper. Zgłoszenie o zdarzeniu straż pożarna otrzymała kilka minut po godz. 14. Do akcji przystąpiło pięć strażackich zastępów. St. bryg. Jerzy Nikitiuk, zastępca komendanta powiatowego PSP w Lęborku poinformował, że wewnątrz samochodu znajdowały się dwie 11-kilogramowe butle gazowe.

W pobliżu płonącego samochodu zaparkowane były też inne pojazdy, które w sytuacji możliwego rozprzestrzenienia się pożaru były bezpośrednio zagrożone ogniem. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Po ugaszeniu auta strażacy wyjęli z jego wnętrza butle gazowe propan-butan.

Były one przez pewien czas schładzane, aby nie tylko obniżyć ich temperaturę, ale także zmniejszyć ciśnienie wewnątrz butli – zaznaczył st. bryg. Jerzy Nikitiuk.

Pomiary wykonane przy pomocy urządzenia wielogazowego nie wykazały stężeń gazowych. Pojazd, który uległ praktycznie całkowitemu spaleniu przekazano właścicielowi. Policja będzie prowadziła postępowanie w celu ustalenia przyczyn pożaru. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.