K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zimowy Rajd Nocny

0

Rajd „Lębork nocą” odbędzie się w przyszłym tygodniu, 20 stycznia. Uczestnicy wyruszą w sześciokilometrową trasę z placu Pokoju. W scenariuszu imprezy przewidziano m.in. ognisko w parku Chrobrego przy kamiennych kręgach.

Zimowy Rajd Nocny po Lęborku zostanie zorganizowany już po raz trzeci, w przyszłą sobotę, 20 stycznia. Start o godzinie 16.30.

My zwykle nie wędrujemy o takiej porze roku, ale wspólnie z PTTK i przewodnikami zapraszamy na taka nocną wędrówkę – mówi Jan Kiśluk, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Lęborska – Łeba”. – Celem tej wędrówki jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa przy poruszaniu się wieczorową porą. Ubieramy kamizelki odblaskowe i inne odblaski. Jest to forma uświadamiania ludziom, że o zmroku lepiej być widocznym na drodze. Współpracujemy z w organizacji rajdu z WORD-em i policjantami, którzy będą opowiadać o zasadach bezpieczeństwa.

Zainteresowani nocną wędrówką mogą wziąć w niej udział po dokonaniu wcześniejszego zgłoszenia, czyli do 20 stycznia. Informację o tym można znaleźć na kolportowanych plakatach. Są jeszcze wolne miejsca.

Kończy się to wszystko ogniskiem – zachęca Jan Kiśluk. – Drewno zawsze przygotowuje Nadleśnictwo Lębork. Nawet jeśli ktoś podczas wędrówki zmarznie, to przy ognisko mile z nami spędzi czas.

Trasa rajdu liczy sześć kilometrów. Uczestnicy wyruszą z placu Pokoju. Następnie udadzą się w kierunku ulic Armii Krajowej, Wojska Polskiego, alei Wolności, ulicami Warszawską, Dworcową, Piotra Skargi, Staszica aż do parku Chrobrego. Około godziny 19 nastąpi zakończenie rajdu i powrót z parku na plac Pokoju. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.