K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gryf rozpoczął treningi

0

Piłkarze Gryfa Słupsk rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej IV Ligi Pomorze. Trener Grzegorz Bednarczyk na pierwszym treningu miał do dyspozycji 22 zawodników.

Po niespełna dwumiesięcznym wypoczynku piłkarzy Gryfa Słupsk przyszedł czas na wznowienie treningów przygotowujących do rundy rewanżowej rozgrywek IV Ligi Pomorze.

Dla przypomnienia: Gryf jesienną rundę zakończył na czwartym miejscu w tabeli ze stratą 10 punktów do lidera Raduni Stężyca. Mogło być znacznie lepiej, gdyby nie straty punktów z Bytovią oraz Pogonią Lębork. Na pierwszych zajęciach, jakie odbyły się na własnym obiekcie przy ulicy Zielonej, humory dopisywały, a frekwencja wynosiła 22 zawodników. Grzegorz Bednarczyk, trener Gryfa Słupsk S.A. cieszył się, że niemal cała drużyna stawiła się na pierwszych zajęciach. Nieobecnych wyeliminowały choroby lub obowiązki zawodowe. Razem z seniorami mieli możliwość trenowania niektórzy juniorzy i przymierzany do zespołu piłkarz Sparty Sycewice..

Ważnym elementem dla trenera Bednarczyka podczas pierwszego treningu było sprawdzenia aktualnej kondycji zawodników po okresie roztrenowania. W tym celu przeprowadzono tzw. test Coopera, który pozwoli na określenie aktualnej dyspozycji fizycznej piłkarzy.

Po biegu i krótkim odpoczynku zespół rozegrał pierwszą grę kontrolną. Już od pierwszych minut widać było, że zawodnicy są głodni gry. Mimo, że sparing rozgrywany był pomiędzy kolegami z drużyny to wszyscy maksymalnie angażowali się w rywalizację. Wygrali pomarańczowi 5:0, po trzech golach Łukasza Stasiaka i dwóch Tomasza Ślusarza. Trener Bednarczyk zaznaczył, że ta gra miała charakter rozluźniający po świątecznej przerwie i treningu kondycyjnym, ale pokazała dobrą dyspozycję jego zawodników. Teraz przyjdzie czas na szlifowanie formy i mecze kontrolne. Przeciwnikami będą drużyny z IV ligi – Gryf Polanów, Bałtyk Gdynia, Leśnik Manowo, Stolem Gniewino i Anioły Garczegorze. Zajęcia treningowe prowadzone będą na boisku przy Zielonej oraz w hali przy stadionie 650-lecia. Niestety, wyjazd na obóz – nawet tygodniowy – jest niemożliwy. Po pierwsze, brakuje pieniędzy, a po drugie, większośc zawodników pracuje i musieliby brać urlopy.

Pierwszy mecz kontrolny Gryf Słupsk rozegra w sobotę 20 stycznia 2018 roku z Gryfem Polanów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.