K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ochrona niestrzeżonych

0

Do pieszych z powiatu lęborskiego trafią odblaski przekazane przez starostwo powiatowe w Lęborku. Elementy te będą rozdawane podczas codziennej służby funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz pogadanek z dziećmi dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Wsparto inicjatywę lęborskich funkcjonariuszy policji propagującą bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu drogowego.

Przy wsparciu lęborskiego starostwa, lokalnych samorządów oraz ośrodków ruchu drogowego prowadzimy akcję „Twoje odblaski, twoje bezpieczeństwo” – wyjaśnił asp. Arkadiusz Loda z wydziału ruchu drogowego KPP w Lęborku.

Elementy odblaskowe noszone na kurtkach i płaszczach znacznie poprawiają widoczność pieszych na drodze, tym samym wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Asp. Arkadiusz Loda zwrócił uwagę na szczególną rolę odblasków w okresie zimowym. Widoczność pieszego jest przynajmniej pięciokrotnie większa. W świetle reflektorów samochodu pieszy idący bez odblasków staje się widoczny z odległości 30 metrów, natomiast po założeniu chociażby opaski odblaskowej widać go już z odległości 150 metrów. Kierowca ma odpowiednio dużo czasu na reakcję i może taką osobę ominąć lub wyprzedzić.

Pozyskane odblaski będą przekazywane w trakcie działań policji na drogach powiatu lęborskiego oraz organizowanych spotkań z mieszkańcami, m.in. w przedszkolach i szkołach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.