K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wizyta biskupa

0

Na początku roku w Lęborku odbywają się spotkania z biskupem diecezji pelplińskiej. Spotkanie kolędowe odbyło się, między innymi, w sali rajców lęborskiego ratusza z udziałem pracowników urzędu, radnych oraz dyrektorów jednostek miejskich.

Z wizytą duszpasterską przybył do Lęborka biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Spotkanie kolędowe z udziałem pracowników lęborskiego ratusza oraz samorządowców, dyrektorów i przedstawicieli miejscowych jednostek zorganizowano 15 stycznia w sali rajców magistratu.

Tak ważna jest, chciałoby się powiedzieć, teologia obecności – mówił ks. bp Ryszard Kasyna, biskup pelpliński. – W czasie świąt dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, bywały również drobne prezenty… A słowo prezent w języku łacińskim to obecność. Dobry Pan Bóg stal się obecny w Jezusie Chrystusie. Stał się prezentem i jest pośród nas. Zarówno przed dwoma tysiącami lat w tajemnicy człowieczeństwa, ale również w sakramencie świętym w sposób szczególny. Ale ten prezent, ta boża obecność nie może być zatrzymana tylko dla siebie. Zagarnięta ku sobie. Dlatego tak ważne jest, żeby tym prezentem się podzielić. A dzielimy się wtedy, gdy każde z nas jako boże dziecko, które jest na obraz i boże podobieństwo, stara się być blisko i stara się być darem dla drugiego człowieka. W tym miejscu, w urzędach, takich okazji nie brakuje.

Po okolicznościowym wystąpieniu biskup pobłogosławił zebranych w Urzędzie Miejskim w Lęborku. Natomiast kolędy wykonał chór Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Na pamiątkę spotkania biskup pelpliński wręczył uczestnikom miejskiej kolędy obrazki z wizerunkiem Świętej Rodziny oraz błogosławieństwem na nowy 2018 rok. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.