K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policjanci przed feriami

0

Policjanci z Lęborka przed rozpoczęciem ferii zimowych spotykają się z uczniami klas pierwszych. W ramach projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa – Bezpieczny w czasie ferii” przypominane są dzieciom zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać również w dni wolne od nauki.

W trakcie spotkań policjanci przypominają najmłodszym mieszkańcom powiatu lęborskiego o konieczności przestrzegania istotnych zasad przestrzegania bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wyjaśniają dzieciom, które formy zabawy na świeżym powietrzu mogą przynieść im wiele radości, bez wyrządzenia sobie lub innym krzywdy. Informują, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic o zwiększonym natężeniu ruchu i nad zamarzniętym akwenem oraz o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych na drodze.

Prowadzimy działania ukierunkowane szczególnie na najmłodszych użytkowników dróg, czyli uczniów szkół podstawowych – wyjaśnia asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – W raamach prowadzonego projektu policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną, ale również i dzielnicowi, odwiedzają uczniów klas pierwszych. Przekazują im najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa. Szczególnie w zimie.

Dzieci biorące czynny udział w spotkaniach z policjantami chętnie odpowiadają na zadawane pytania i – jak się okazuje – dysponują dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.