K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powiat na podium

0

Powiat słupski po raz kolejny osiągnął wysokie miejskie w ogólnopolskim konkursie samorządów. W kategorii powiatów do 120 tysięcy mieszkańców zajął drugie miejsce.

Powiat słupski pnie się do góry w krajowych rankingach samorządów. W poprzednim roku w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów zajął trzecie miejsce, a teraz awansował o jedną pozycję.

W przyszłości jest szansa, że jeszcze bardziej się zaktywizujemy, bo bierzemy przykład z najlepszych – mówi Zdzisław Kołodziejski, starosta powiatu słupskiego. – Powiat, z którym współpracujemy – kielecki – od lat zajmuje pierwsze miejsce. Jako samorząd jesteśmy prospołeczni. Z jednej strony wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców, z drugiej – realizujemy zadania inwestycyjne społecznościowe, i to daje tak dobre wyniki.

Samorząd ziemi słupskiej doceniono za wdrożenie informatyzacji urzędu. Na dniach starostwo uruchomi zamiejscowe punkty rejestracji pojazdów w Ustce i Kępicach. Pod uwagę wzięto również realizacją programów społecznych z zakresu zdrowia, np. planowane wprowadzenie systemu teleopieki. Na wyróżnienie zasłużyła także skuteczność powiatu w pozyskiwaniu środków zewnętrznych – unijnych, gminnych oraz z budżetu państwa – na projekty infrastrukturalne. Na przykład na budowę dróg. Ten nerw powiatu – mówi starosta – z którego korzystają wszyscy, powinien być w jak najlepszym stanie, tymczasem stan szlaków komunikacyjnych pozostawia wciąż jeszcze wiele do życzenia, choć samorząd sukcesywnie podejmuje remonty kolejnych odcinków dróg.

W tym roku starosta chce zmodernizować drogę z Ustki do Objazdy, która w okresie letnim jest mocno uczęszczanym szlakiem turystycznym. Ponadto w powiecie planują wyremontować kolejny odcinek trasy z Gogolewka do Głobina i dalej do Kusowa.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.