K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rezygnacja trenera

0

Waldemar Walkusz zrezygnował z funkcji trenera seniorów Pogoni. Do czasu zatrudnienia osoby na jego miejsce zajęcia szkoleniowe prowadzić będzie asystent, trener i dotychczasowy kapitan lęborskiej drużyny Wojciech Musuła.

Waldemar Walkusz jest znaną osobą w regionie. To dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lęborku oraz przewodniczący rady powiatu lęborskiego. Przede wszystkim związany jest jednak ze środowiskiem sportowym.

W piątek, 12 stycznia, podjął decyzję o złożeniu rezygnacji z funkcji trenera seniorów Lęborskiego Klubu Sportowego Pogoń Lębork. Funkcję głównego szkoleniowca piłkarzy pełnił przez ostatnie trzy lata. W tym okresie Pogoń odnosiła duże sukcesy, ale przede wszystkim – po 16 latach – awansowała na do III ligi. Tam już nie wiodło jej się tak dobrze, ale jest nadzieja powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. Obecnie Pogoń zajmuje trzecie miejsce w czwartej lidze.

Rezygnacja Waldemara Walkusza z funkcji szkoleniowca spowodowana jest przyczynami osobistymi, co podkreślił w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją. Nie wykluczył także swojego powrotu do sportu. Jednocześnie podziękował zawodnikom i środowisku sportowemu za dotychczasowe wsparcie i współpracę.
Do czasu zatrudnienia nowego trenera zajęcia szkoleniowe prowadzić będzie Wojciech Musuła.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.