K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przekazanie w domach pomocy

0

Domom Pomocy Społecznej w Lęborku przekazano nowe samochody. Specjalistyczne auta przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych zakupiono dzięki pozyskaniu środków z PFRON oraz własnemu wkładowi finansowemu powiatu.

Dzisiaj, 18 stycznia, dostarczono lęborskiej placówce pomocowej dwa nowoczesne pojazdy przystosowane do przewozu w komfortowych warunkach osób niepełnosprawnych. Uroczystego przekazania dokonano na terenie Domu Pomocy Społecznej nr 1, do którego trafił volkswagen caravelle trend line. Natomiast DPS nr 2 otrzymał opla vivaro kombi extra long.

Te pojazdy będą służyły pensjonariuszom domu pomocy społecznej – mówi Teresa Ossowska-Szara, starosta lęborski. To są samochody, które są niezbędne na co dzień. Pensjonariusze muszą się przemieszczać, muszą korzystać z pomocy lekarzy. Samochody to jest norma, standard w dzisiejszych czasach.

Uroczystość odbyła się z udziałem m.in. dyrektorów obu domów pomocy społecznej, kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz dyrektora oddziału pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Te projekty wymagają dodatkowej pracy samorządu – podkreśla Dariusz Majorek, dyrektor oddziału pomorskiego PFRON. Jest to typowa zasada subsydiarności. Tutaj 50 procent kwoty wykłada fundusz i 50 procent samorząd powiatowy.

Starosta Ossowska-Szara zaznaczyła, że rzecz nie w pieniądzach w tym, co służy ludziom. Starostwo z chęcią korzysta ze współpracy z PFRON-em, ponieważ jest ona bardzo korzystna i owocna.

Ogółem w ubiegłym roku powiat pozyskał z PFRON-u blisko 280 tysięcyotych. W tym roku będą czynione starania o pozyskanie środków na wybudowanie windy dla niepełnosprawnych klientów starostwa. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.