K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W interesie interesantów?

0

Od lutego zmienią się godziny otwarcia urzędu miejskiego w Lęborku. Ratusz będzie czynny od poniedziałku do piątku od 7 do 15. Nowe rozwiązanie raczej trudno uznać za korzystne dla interesantów.

Niedawno zmieniono szatę graficzną oficjalnej strony internetowej Urzędu Miasta w Lęborku. Jest bardziej przejrzysta i ma być bardziej czytelna dla osób poszukujących za jej pośrednictwem informacji. Kolejna zmiana, lecz nie wizerunkowa a organizacyjna, będzie obowiązywała w lęborskim ratuszu już za kilka dni. Od 1 lutego urzędnicy będą pracowali w innych godzinach niż było to dotychczas. Urząd ma być otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15. Jest to raczej mniej komfortowe rozwiązanie dla interesantów, którzy pracują w branży, m.in. usługowo-handlowej. Obecnie ratusz w godzinach popołudniowych najdłużej czynny był w poniedziałki, bo do godz. 16.

Lęborczanie pytani o zdanie na temat tej zmiany stwierdzili, że może ona mieć znaczenie dla ludzi, którzy pracują do godziny 15. Inny z mieszkańców miasta stwierdził, że dla niego nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ chcąc załatwić coś w urzędzie i tak musi zwalniać się z pracy.

Czym spowodowana jest zmiana? Jak nas poinformowano, chodzi o ujednolicenie czasu pracy jednostek miejskich. Poza tym, ma to wynikać z obserwacji ruchu klientów i wzmożonego zainteresowania sprawami urzędowymi w godzinach porannych. Nie wyklucza się jednak wydłużenia godzin funkcjonowania magistratu. Pod warunkiem, że zauważona zostanie taka potrzeba. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.