K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wynik tysięcy serc

0

Zbiórka w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniosła rekordową kwotę z kwesty, licytacji oraz loterii fantowej. Lęborski sztab WOŚP zebrał około 91 tysięcy złotych. Kwota może być wyższa, gdyż trwa jeszcze internetowa licytacja statuetki „Orkiestrowy Latawiec”.

Mieszkańcy powiatu lęborskiego mocno włączyli się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 26. finału mnóstwo osób – od dzieci po dorosłych kwestowało w ramach wolontariatu. Prowadzone były licytacje przekazanych na szczytny cel przedmiotów oraz loterie fantowe.

Wszystko zostało podliczone i przekazane do banku – informuje Marian Borek, dyrektor CSiR w Lęborku, lęborski sztab WOŚP. Jest to kwota około 91 tysięcy złotych. Spodziewamy się jeszcze pieniędzy za licytowaną na Allegro statuetkę. Już teraz jej cena przekroczyła tysiąc złotych, a więc to się zamknie kwotą – jeżeli chodzi o nasz sztab – około 92 tysięcy. To jest w granicach 13 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Jeżeli spojrzeć na statystki z kolejnych lat, to każdego roku jest trochę więcej, ale w tym roku znacząco więcej.

Marian Borek podkreśla, że Lębork grał w tym roku wspólnie z Nową Wsią Lęborską. Gminna impreza odbywała się w Krępie Kaszubskiej. Jednocześnie dyrektor CSiR serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom. I tym, którzy nawet grosik włożyli do puszki, do skarbonki i tym, którzy brali udział w licytacji. Wszystkim należy się podziękowanie za wielkie serce, zrozumienie i empatię okazaną najmłodszym naszym obywatelom.

My, dorośli, czasami bywamy w szpitalu, natomiast niemal 100 procent noworodków styka się ze szpitalem. Dobrze byłoby, gdyby te szpitale były dobrze wyposażone. Na ten cel zbieraliśmy w tym roku i jeszcze raz dziękuję wszystkim ofiarodawcom – dodał M. Borek.

Z sukcesu cieszy się też orkiestrowy sztab z Łeby. Michał Sałata, podinspektor ds. kultury i sportu UM w Łebie zapewnia, że łebianie chętnie uczestniczą w zbiórce pieniędzy dla WOŚP. Między innymi klub Łeba Mors Poland zorganizował w dniu finału wspólną kąpiel w Bałtyku i zbierał pieniądze na orkiestrowy cel. W tym roku łebianie również pobili rekord i zebrali o 8 tysięcy złotych więcej. Ogólnie w Łebie zebrano około 30 tysięcy złotych.

To jednak nie koniec rekordowo wysokich zbiórek. W Wicku udało się pozyskać kwotę w wysokości ponad 20 tysięcy złotych. Natomiast w Cewicach zebrano ponad 67 tysięcy złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.