K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Puchar Gryfcia został w Słupsku

0

W hali sportowej Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego w Słupsku odbył się XXII Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar „Gryfcia” im. dr Jerzego Krzysztofowicza. Po siedmiu latach puchar ponownie zdobyli młodzi piłkarze Gryfa Słupsk z rocznika 2005.

Jerzy Krzysztofowicz to znana osobowość sportu w regionie słupskim. Zasłynął, jako trener piłki nożnej, a praca z młodzieżą była jego pasją. Dlatego też od 2003 roku w turnieju udział biorą wyłącznie zespoły złożone z chłopców 13-letnich i młodsi. W tym roku do rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. W grupie „A” znalazły się Młode Orły Łeba, Gwardia Koszalin, Salos Słupsk, U-2 Bytów oraz Gryf I Słupsk. Do grupy „B” trafiły FASE Szczecin, GOSiRT Luzino, Cartusia Kartuzy oraz dwa zespoły słupskie Gryf II Słupsk i Gryf 2006 Słupsk. Adam Pietras, organizator turnieju, cieszył się, że udało się zaprosić drużyny gwarantujące dobry poziom gry.

Rywalizacja w grupach była bardzo duża, ponieważ tylko dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskiwały awans do gier półfinałowych. W grupie „B” zwycięzcą została Cartusia Kartuzy, która wygrała wszystkie mecze zdobywając 22 bramki i tracąc 4. Jako drugi zespół tej grupy awans wywalczył – z jedną porażką – FASE Szczecin. W grupie „A” Gryf I Słupsk wygrał trzy mecze, ale doznał porażki z drużyną Bytowa i tu była wielka niewiadoma, co do dalszego awansu gospodarzy. Bytowianie mając również trzy zwycięstwa przegrali jednak z Gwardią Koszalin i tym sposobem drużyna Gryfa awansowała z drugiego miejsca do fazy półfinałowej. Trener Adam Pietras miał nadzieję, że półfinały mogą przynieść zaskakujące rezultaty. Wierzył w możliwości młodych gryfistów, którzy ostatni raz po puchar sięgnęli przed siedmioma laty. Podkreślił jednocześnie, że w turnieju biorą udział coraz lepsze zespoły. Dzięki temu słupszczanie mają możliwość konfrontowania swoich umiejętności z dobrymi zespołami, ale za to o zwycięstwa turniejowe jest coraz trudniej.

Jak przewidywał trener Pietras, w półfinałach mogło być różnie. I tak było. Główny faworyt, zespół FASE Szczecin przegrał 1:2 z drużyną U-2 Bytów, natomiast Gryf I Słupsk wygrał 3:1 z Cartusią Kartuzy. W finale, więc spotkały się zespoły z grupy „A” U-2 Bytów i Gryf I Słupsk.

Po bardzo emocjonującym meczu zakończonym remisem 3:3 o tym, która z drużyn wywalczy puchar „Gryfcia” miały zadecydować rzuty karne. Gospodarze wygrali wojnę nerwów i strzelili o jedną bramkę więcej od rywala. Tym samum pokonali zespół z Bytowa 3:2 i po raz piąty Gryf Słupsk zdobył puchar „Gryfcia”. Zwycięzcy grali w składzie: Maciej Gajke, Jakub Kalinowski, Jakub Kazior, Kamil Machałek, Wojciech Pawlina, Bartosz Płaczek, Maciej Olechnowicz, Paweł Panek i Michał Pietrykowski. Trenerami tych młodych piłkarzy są Emil Giszka i Piotr Górniewicz.

W meczu o trzecie miejsce zawiódł całkowicie faworyt FASE Szczecin, który przegrał 2:3 z Cartusią Kartuzy. W turnieju grało blisko 90 młodych piłkarzy, którzy w 28 meczach strzelili 147 bramek, a zdobyło je 54 zawodników. Oprócz pucharów i medali za trzy pierwsze miejsca przyznano nagrody indywidualne. Królem strzelców okazał się reprezentant Cartusi Kartuzy Oliwier Stenzel, który zdobył 13 bramek. Najlepszym bramkarzem turnieju został Kamil Brzeziński z zespołu U-2 Bytów, a najlepszym zawodnikiem Jakub Kazior z Gryfa I Słupsk. Puchar fair play zdobył zespół FASE Szczecin. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.