K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Droga do drogi daleka

0

Nie będzie drogi od ulicy Kaszubskiej do Duńskiej w tym roku – oświadczył radny Jan Lange podczas poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami tego osiedla. Spowodowało to spore zamieszanie wśród zebranych, ponieważ nie wszyscy zrozumieli, że radny myślał o drodze z prawdziwego zdarzenia.

O sytuacji mieszkańców osiedla Fort Duńska i sąsiednich domów informowaliśmy już kilkakrotnie. Osiedle wybudowano, ale już dróg dojazdowych do niego nie. Część ulicy bezpośrednio przylegającej do rzeczonego fortu deweloper wybudował na swój koszt. Chodzi jednak o dojazdy z dwóch stron – od ulic Kaszubskiej oraz Owocowej. Szczególnie w czasie jesiennych i wiosennych opadów jest to istna droga przez mękę. Taksówkarze odmawiają tam kursów, problemy mają także karetki pogotowia. Drogę od ulicy Kaszubskiej, według ratuszowej dokumentacji z wyborczego roku 2014, miała wybudować inwestorka, która wznosiła tam niewielkie osiedle domów dwurodzinnych, ale mieszkania sprzedała i zniknęła z tego terenu, a drogę pozostawiła w stanie pierwotnym, czyli polnym. Według wiceprezydenta Marka Biernackiego w dokumentacji nie umieszczono klauzuli o sankcjach, jakie zostaną na nią nałożone w wypadku niewywiązania się z tych ustaleń. To – zdaniem wiceprezydenta – zamyka tę część sprawy.

Pod koniec roku 2017 na poboczu dojazdu od strony ulicy Kaszubskiej złożono płyty jumbo, służące do prowizorycznego utwardzenia nawierzchni. Część z nich ułożono już na dojeździe, reszta czeka na ocieplenie aury. Radny Jan Lange w czasie spotkania z mieszkańcami w dniu 22 stycznia stwierdził, że drogi w tym roku nie będzie. Miał na myśli ulicę z asfaltową nawierzchnią i chodnikami, a nie utwardzoną nawierzchnię.

Ulica Duńska została wpisana w tegoroczny budżet, na pewno będzie robiona. Przeznaczonych jest na nią 150 tysięcy złotych – mówi Karolina Chalecka z Gabinetu Prezydenta Miasta Słupska.

Natomiast do drogi w pełnym tego słowa znaczeniu – o jakiej mówił radny Jan Lange – nomen omen droga jest jeszcze daleka. Do przejścia jest szereg procedur – opracowanie dokumentacji projektowej, konieczność dokonania kilku wywłaszczeń, a to wszystko zajmie sporo czasu. Inwestycja ta przewidziana jest do realizacji w roku 2019.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.