K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ślubowanie młodych adeptów

0

W Zespole Szkół Informatycznych odbyło się ślubowanie klas policyjnych. Były pokazy technik samoobrony i interwencji w wykonaniu uczniów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Młody policyjny narybek szkoli się w Zespole Szkół Informatycznych. Przyszli funkcjonariusze złożyli właśnie uroczyste ślubowanie. Dla około trzydziestu uczniów to początek przygody z służbami mundurowymi.

Szkolenie w klasach mundurowych ZSI jest – jak określają je w przenośni sami edukatorzy – rodzajem przedszkola policyjnego, gdzie młodzi ludzie przez trzy lata przygotowywani są do przyszłej służby w formacji mundurowej. Z punktu widzenia założonego programu młodzież ZSI, która dostanie się potem do szkół policji, łatwiej będzie zdobywać przewidzianą dalszym kształceniem wiedzę.

U nas uczniowie posiądą podstawowe informacje, zapoznają się ze słownictwem, z terminologią fachową, do szkoły policyjnej pójdą już ze znacznym doświadczeniem – mówi nauczyciel Krzysztof Straszak.

Rezultaty szkolenia można było podziwiw czasie uroczystości, kiedy uczniowie prezentowali swoje umiejętności z zakresu technik interwencji. Aby ułatwiać swoim podopiecznym start w strukturach policyjnych, liceum podpisało porozumienie ze Szkołą Policji w Słupsku, na mocy którego uczniowie otrzymają np. dodatkowe punkty w procesie rekrutacji – cztery.

Może nie jest to dużo, ale nie jest też mało – mówi Krzysztof Straszak – bo czasami, moim zdaniem, właśnie one mogą zadecydować, czy ktoś dostanie się do szkoły policji, czy nie. Poza tym nawet gdyby ktoś policjantem nie został, to będzie bardziej świadomym człowiekiem – pozna swoje prawa i obowiązki jako obywatela i policjanta.

Gęste sito kwalifikacji w słupskiej Szkole Policji pozwala zostać funkcjonariuszem jedynie najlepszym, tak więc nieliczni tylko mogą cieszyć się z munduru i odznaki.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.