K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sobota Bokserska z Energą

0

W hali bokserskiej przy ulicy Ogrodowej w Słupsku Słupski Klub Bokserski Energa Czarni po raz kolejny zorganizowali „Sobotę Bokserską z Energą”.

Na sportowej imprezie „szermierki na pięści” w ringu rywalizowali zawodnicy i zawodniczki, między innymi z Bombardiera Gdynia, Flight Clubu Koszalin, Kontry Darłowo, Gryfa Wejherowo, Skorpiona Szczecin, Gardy Wicko oraz kilkunastu klubów z całego Pomorza. Łącznie na dwóch ringach, gdzie rywalizacja toczyła się we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych, stanęło ponad 100 pięściarzy. Trenerzy SKB Energa Czarni Jerzy Walczuk, Eugeniusz Gołębiowski i Andrzej Zaniewicz na ten turniej wystawili 22 zawodników i 2 zawodniczki. Trener Walczuk cieszył się z frekwencji i z tego, że pojawili się pięściarze z różnych kategorii wiekowych – od adepta do seniora. W jego ocenia jest to bardzo pożyteczna sprawdzian dla wszystkich startujących.

Taką formę sprawdzania umiejętności swoich pięściarzy bardzo chwalą sobie trenerzy klubowi. Kamil Pawłowski, trener Flight Club Koszalin chciałby mieć możliwość startowania ze swoimi podopiecznymi w kolejnych takich imprezach, jak przygotowana przez Czarnych pięściarska sobota.

Dla kilkunastu młodych pięściarzy udział w zawodach to pierwsze wejście do ringu a zarazem pierwszy krok bokserski. Choć były to walki niepunktowane, to jednak zawodnicy okazali olbrzymi charakter i wolę walki. Jerzy Walczuk podkreśla, że pozytywna jest także obecność w ringu sędziego. Młodzi pięściarze muszą nabrać sportowej ogłady, wiedzieć co wolno, a czego nie i oswoić się z sędziowskimi komendami.

Zdaniem słupskich trenerów efekty pracy treningowej wielu zawodników SKB Energa Czarni były w ringu dobrze widoczne. Jerzy Walczuk pozytywnie ocenił start swoich podopiecznych. Po wznowieniu treningów po świątecznej przerwie konieczne jest popracowanie nad kondycją.

Dla pięściarzy z większym doświadczeniem rywalizacja podczas słupskiej bokserskiej soboty była startem kontrolnym przed zawodami rangi krajowej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.