K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ferie tuż, tuż!

0

Od poniedziałku uczniowie ze słupskich szkół rozpoczynają zimowe ferie. Miejskie instytucje kulturalne i sportowe zadbały, aby młodzież nadmiar wolnego czasu mogła spędzić w aktywny sposób.

Słupskie placówki przygotowały dla młodych słupszczan bogatą ofertę na zbliżający się zimowy wypoczynek. Słupski Ośrodek Kultury i Młodzieżowe Centrum Kultury zapraszają na szereg warsztatów skierowanych do pasjonatów sztuki. Zajęcia zostaną poprowadzone tak, aby każdy znalazł przyjemność płynącą z kreatywnego spędzania czasu.

W każdym z budynków będzie się dużo działo – zapewnia Jolanta Krawczykiewicz, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury. – Na Braci Gierymskich prowadzone będą zajęcia muzyczne, plastyczne i z tworzenia batiku. Będzie też zumba, break-dance. W Ośrodku Teatralnym Rondo czynna będzie pracownia fotograficzna z dodatkową ofertą feryjną. Będą prowadzone różnorodne działania teatralne. Będzie można uczestniczyć w zajęciach cyrkowych, ale też w takich, które doskonalą świadomość i sztukę mówienia. Pracownia ceramiczna oferuje zajęcia rękodzielnicze i rozwijające wyobraźnię młodego człowieka.

Natomiast o amatorów aktywności fizycznej zadbał Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do ich dyspozycji oddał swoją pływalnie. W godzinach od 7.30 do 14.45 uczniowie mogą liczyć na 80-procentową zniżkę na korzystanie z miejskiego basenu. Ponadto szkółka pływacka dla chętnych zorganizowała zajęcia nauki pływania. Przygotowano też sportowe półkolonie.

Baza dla półkolonistów mieścić się będzie w Centrum lekkoatletycznym przy ulicy Madalińskiego – informuje Agnieszka Klimczak, dyrektorka SOSIR-u. – Udział w półkoloniach weźmie prawie setka dzieci. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Niestety, nie ma możliwości powiększenia grup i przyjęcia większej liczby osób. Chętni do udziału mogą skorzystać z formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej. Zajęcia dla kolonistów obejmują wyjścia na lodowisko, zajęcia na pływalni i na świeżym powietrzu. Koszt półkolonii to 250 złotych, a za tę kwotę gwarantujemy posiłek i wstęp na wszystkie wymienione przeze mnie areny.

Oczywiście w czasie ferii czynne będzie lodowisko na placu Zwycięstwa. Bilety ustalono w cenie 6 zł za wejściówkę ulgową i 8 zł za bilet normalny. Wejścia na taflę zaplanowano o każdej pełnej godzinie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.