K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gryf z pucharem Stali

0

W hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach odbył się XIII Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa TKKF Stal Jezierzyce. Trofeum zdobyła drużyna Gryfa Słupsk S.A.

Pasjonujące widowisko z dużą dawką dobrego futbolu zaprezentowało trzynaście zespołów, w tym pięć kobiecych, uczestniczących w XIII Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezesa TKKF KS Stal Jezierzyce. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn seniorów w tym dwie czwartoligowe – Start Miastko i Gryf Słupsk S.A oraz trzy zespoły klasy okręgowej – Sparta Sycewice, KS Damnica oraz Stal Jezierzyce. Były również zespoły występujące w słupskiej klasie A, czyli KS Włynkówko, Słupia Kobylnica i Wybrzeże Objazda. Adam Drozd, prezes TKKF Stal Jezierzyce zapewnia, że z każdym rokiem organizatorzy starają się o to, żeby turniej zyskiwał na randze, a drużyny uczestniczące w nim gwarantowały wysoki poziom sportowy.

Po raz pierwszy w historii turnieju zagrały zespoły kobiece, a wśród nich Victoria Sianów, Mustang Korzystowo, Lew Lębork, GOSiRT Luzino oraz gospodarz, Stal Jezierzyce. Zwycięzcą tej rywalizacji został zespół GOSiRT Luzino. Adam Drozd dodał, że drużyna kobieca istnieje w Jezierzycach od 1,5 roku i turniej zespołów kobiecych został zorganizowany po raz pierwszy. Jednocześnie podkreślił, że uczestniczące w nim drużyny prezentowały naprawdę wysoki poziom.

Drużyny seniorów podzielono na dwie grupy, a przydział do nich uzależniony był od ligi i miejsca w rozgrywkach. Z trzema zwycięstwami grupę A wygrał Gryf Słupsk. Miejsce drugie zajęła Stal Jezierzyce, która wygrała dwa mecze i poniosła jedną porażkę. Z jednym zwycięstwem i dwoma przegranymi meczami miejsce trzecie zajął zespół z Damnicy. Bez punktów na miejscu czwartym uplasowała się Słupia Kobylnica.

W grupie B dwa zwycięstwa i jeden remis zanotowała Sparta Sycewice zostając zwycięzcą grupy. Miejsce drugie, które było premiowane też awansem do gier półfinałowych, wywalczyło Wybrzeże Objazda. Start Miastko po dwóch remisach zajął trzecie miejsce, a na czwartym z jednym remisem znalazł się zespół z Włynkówka.

W pierwszej parze półfinałowej zagrały drużyny Gryfa Słupsk i Wybrzeża Objazda, w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 2:2. O awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne. Tu celniej strzelali słupszczanie wygrywając 2:0. Drugi półfinał pomiędzy Spartą Sycewice, a ubiegłorocznymi zwycięzcami turnieju Stalą Jezierzyce zakończył się remisem 1:1. W karnych lepsza była jednak Stal, która wygrała 2:1. Finał, to pojedynek pomiędzy czwartoligowcem Gryfem Słupsk, a liderem słupskiej klasy okręgowej Stalą Jezierzyce. W tej konfrontacji piłkarze z Zielonej nie dali żadnych szans gospodarzom z Jezierzyc pokonując ich 4:1 po bramkach Adriana Solczaka i Łukasza Stasiaka. Honorowego gola dla Stali zdobył Maciej Miecznikowski. Zwycięski zespół grał w składzie: w bramce Mich Kędzia w polu Szymon Schulz, Wojciech Wójcik, Kacper Jędruch, Daniel Piechowski, Damian Mikołajczyk, Adrian Solczak, Dawid Więckowski i Łukasz Stasiak. W meczu o trzecie miejsce Sparta Sycewice po bramkach Tomasza Adkonisa i Damiana Kopcińskiego pokonała 2:1 Wybrzeże Objazda. Gola dla pokonanych zdobył Marcin Dyl. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.