K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Posypały się mandaty…

0

W ramach działań „Niechronieni użytkownicy ruchu drogowego” policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców oraz pieszych. Od początku roku lęborscy funkcjonariusze nałożyli łącznie kilkadziesiąt mandatów karnych na kierujących pojazdami i na pieszych przechodzących przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Policjanci referatu ruchu drogowego lęborskiej komendy od początku roku prowadzą międzypowiatowe działania pod nazwą „Niechronieni użytkownicy ruchu drogowego”.

Szczególnie uważnie obserwują sytuacje kierujący – pieszy oraz miejsca, w których może dochodzić do wypadków – wyjaśnia asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Od początku roku policjanci nałożyli już 19 mandatów na kierujących i 15 na pieszych, którzy przeważnie przechodzą w miejscach do tego niewyznaczonych, co oczywiście wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. W trakcie działań wyeliminowano z ruchu drogowego również dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Magdalena Zielke dodaje, że policjanci zajmujący się profilaktyką i dzielnicowi spotykają się z najmłodszymi użytkownikami dróg. Dzieciom wręczane są elementy odblaskowe, które policja otrzymała w ramach współpracy ze starostwem. Jednocześnie najmłodsi są uczeni tego, jak ważne są odblaski, że mogą uratować ich życie. O tym, że odblaski są obowiązkowe policjanci przypominają też podczas interwencji.

Głównym założeniem prowadzonej akcji jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, którzy w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami wypadków. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.