K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Seria włamań

0

Od początku stycznia w Lęborku dochodziło do włamań do altanek na terenie ogródków działkowych. Sprawca kradł z ich wnętrza w większości elektronarzędzia. Policjanci ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 17-letni lęborczanin.

Od Nowego Roku w Lęborku dochodziło do licznych przestępstw na terenie ogródków działkowych. Sprawa dotycząca serii kradzieży z włamaniami do altanek została wyjaśniona przez funkcjonariuszy lęborskiej policji.
– Związek z tą sprawą ma 17-letni lęborczanin – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Mężczyzna został zatrzymany na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego. Postawiono mu osiem zarzutów: pięć za kradzież z włamaniem i trzy za usiłowanie włamania.

Niewykluczone, że lęborczaninowi postawione zostaną kolejne zarzuty. Magdalena Zielke mówi, że mężczyzna z altanek kradł przede wszystkim elektronarzędzia, które miał zamiar sprzedać.

Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli część skradzionych rzeczy. Trafią one do prawowitych właścicieli. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.