K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Półmetek fruwających lotek

0

W hali sportowej IV LO w Słupsku rozegrano trzeci turniej z cyklu Grand Prix Słupska w Badmintonie. Oznacza to, że rozgrywki są już na półmetku.

Słupskie rozgrywki amatorów w badmintonie są coraz popularniejsze. Świadczy o tym liczba uczestników w kolejnym turnieju z cyklu Grand Prix Słupska, którzy przyjechali z województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Mateusz Dynak, organizator turnieju cieszy się, że słupska impreza zyskuje na randze.

Ponad 40 zawodników wystartowało w pięciu kategoriach wiekowych – dzieci, młodzik, junior, OPEN oraz w grach podwójnych. Jak zaznacza organizator, były zawodnik Piasta „B” Mateusz Dynak, tylko poprzez turnieje amatorskie można zbudować zespół ligowy, który ponownie będzie rozsławiał Słupsk w tej dyscyplinie sportu. Służy temu również codzienna praca wykonywana z młodzieżą w szkołach przy ulicach Zaborowskiej, Hubalczyków i Leszczyńskiego.

Rozegrano wiele ciekawych, bardzo zaciętych pojedynków, które po wielogodzinnej rywalizacji wyłoniły zwycięzców. W kategorii dzieci pierwsze miejsce zajął Kacper Pepka, druga była jego siostra Zuzanna, a trzecia Ania Lange. W kategorii młodzik zwyciężył Franciszek Bratosiewicz przed Maciejem Kuźmiczem i Jakubem Bautenbachem. Wśród juniorów najlepszym okazał się Oliwier Grzechnik, miejsce drugie zajął Pablo Sobanski, a trzecie Maciej Demczyna.

Kategorię OPEN wygrał Antoni Jabłoński, miejsce drugie zajął Rafał Roman, a trzecie Marcin Pniewski. Tuż za podium znalazł się trener młodych koszykarzy Czarni Yankees Słupsk, Robert Kozłowicz. W grach podwójnych najlepszą parą okazali się Kamil Roman – Antoni Jabłoński, na miejscu drugim uplasowała się para Artur Węc – Daniel Kuźmicz, miejsce trzecie zajęła para Maciej Demczyna – Pablo Sobanski.

Po trzech rozegranych turniejach Grand Prix Słupska w kategorii dzieci ze 110 punktami prowadzi Ania Lange, która o 38 punktów wyprzedza Julię Fabiszewską. Wśród młodzików najwięcej punktów (72) zdobył Maciej Kuźmicz, który wyprzedza o 32 punkty drugiego w klasyfikacji Franciszka Bratosiewicza. Bardzo wyrównana jest rywalizacja w kategorii junior. Prowadzi Pablo Sobanski 116 punktów, a dwa punkty mniej ma drugi Oliwier Grzechnik. W kategorii OPEN kobiet po 40 punktów zgromadziły Danuta Narożna i Beata Jachimek, na miejscu trzecim z 38 punktami jest Anna Toczek. Wśród mężczyzn prowadzi z 76 punktami Marcin Pniewski, drugie miejsce zajmuje Marcin Szkrawan z 74 punktami, a trzeci jest Antoni Jabłoński, który zgromadził 40 punktów.

Do końcowej klasyfikacji zaliczane będą cztery najlepsze punktowane miejsca we wszystkich rozegranych turniejach. Kolejne zawody cyklu Grand Prix Słupska pod koniec lutego 2018 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.