K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Chmura na stawku

0

Niecodzienne, ale krótkotrwałe zjawisko obserwowali w miniony piątek słuchacze Szkoły Policji i podróżni przemierzający ulicę Kościuszki w Słupsku. Na Stawek Łabędzi na kilka minut osiadła gęsta chmura. Szczególnie kierowcy byli zaskoczeni widokiem, na jaki natykali się, przejeżdżając koło akwenu.

Ulica Kościuszki w Słupsku, podobnie jak i najbliższa okolica około godziny 15 były wolne od mgły, natomiast bezpośrednio na lustro wody osiadł gęsty tuman. Przez kilka chwil trudno było zobaczyć drugi brzeg tego niewielkiego akwenu. Tuż za przybrzeżnymi roślinami widok zasłaniała gęsta mgła, której obłok leżał nisko nad wodą. Miało się wrażenie, że jakaś potężna dłoń zdjęła go z nieba i położyła bezpośrednio na stawek. Zjawisko to trwało kilka minut. Wiatr rozwiewał kłęby pary po okolicy, w tym głównie na ulicę Kościuszki.

W tym czasie słuchacze Szkoły Policji przygotowywali się do weekendowych wyjazdów do domu i to oni głównie byli obserwatorami tego niezwykłego seansu. Niestety, trwał krótko: po kilku minutach chmura przesunęła się nad przepływającą w pobliżu rzekę Słupię i jakby spłynęła nią w dół, do morza. Po chwili widoczność nad Stawkiem Łabędzim wróciła do normy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.