K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czarny piątek

0

Na terenie powiatu lęborskiego, w miniony piątek (26 stycznia) było dość niespokojnie. W miejscowości Pogorzelice doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów. Natomiast w Lęborku, z powodu rozszczelnienia instalacji gazowej ewakuowano aż 58 osób z bloku przy ulicy Jagiellońskiej.

W piątek (26 stycznia) policjanci wykonywali czynności służbowe na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Pogorzelice (gmina Nowa Wieś Lęborska) na drodze krajowej nr 6.

Przy bardzo złych warunkach drogowych kierowca mitsubishi jadący ze strony Słupska wyprzedzał na łuku drogi – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Tego dnia była bardzo gęsta mgła, którą poprzedziły ciągłe opady i droga była śliska. W trakcie manewru wpadł w poślizg. Obróciło jego auto i znalazł się na przeciwległym pasie. Pojazdy nadjeżdżające z naprzeciwka nie miały żadnych szans manewru i doszło do zderzenia. Za kierownica mitsubishi zasiadał 20-letni mężczyzna.

W wyniku kolizji siedem osób trafiło do szpitali w Lęborku i Słupsku. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W trakcie sprawdzania dokumentów uczestników zderzenia okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia kary. Został zatrzymany i dzisiaj trafił do aresztu.

Do groźnej sytuacji doszło też na terenie Lęborka. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie dotyczące wyczuwalnego zapachu gazu w jednym z bloków przy ulicy Jagiellońskiej.

Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili, że w budynku wielorodzinnym wyraźnie wyczuwalna jest woń gazu – informuje st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku. – Ewakuowano 58 osób. Na miejsce zdarzenia przyjechali zastępca burmistrza, policjanci oraz pracownicy pogotowia energetycznego i gazowego. Stwierdzono nieszczelność instalacji gazowej. Nasza akcja trwała około trzech godzin

W trakcie prowadzonych działań ewakuowanym lęborczanom zapewniono tymczasowe schronienie w pobliskiej szkole podstawowej. Po zlokalizowaniu wycieku gazu wnętrze budynku przewietrzono i lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań. (opr. hrk)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.