K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pożegnanie z mundurem

0

Na placu apelowym Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której pożegnano odchodzącego do rezerwy pułkownika Bogusława Atalskiego, komendanta Centralnego Poligonu Sił Powietrznych. Jednocześnie odbyło się przejęcie obowiązków komendanta przez podpułkownika Zenona Szutenberga.

Po wielu latach zawodowej służby wojskowej z mundurem pożegnał się komendant Centralnego Poligonu Sił Powietrznych pułkownik Bogusław Atalski. W uroczystej zbiórce pożegnania z mundurem uczestniczyli przedstawiciele Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generałowie brygady Andrzej Danielewski, Stefan Mordacz i Krzysztof Gadowski. Przybyły również władze samorządowe i administracyjne Ustki, Słupska i Sławna oraz przedstawiciele służb mundurowych garnizonu Słupska i Ustki. Nie mogło zabraknąć żołnierzy i pracowników cywilnych usteckiego poligonu. W imieniu dowództwa generalnego głos zabrał generał brygady Andrzej Danielewski. Zauważył, że w życiu każdego żołnierza jest czas przyjęcia i zdania obowiązków. Po trzech latach dowodzenia poligonem sił powietrznych przestaje dowodzić komendant Bogusław Atalski i jednocześnie kończy swą służbę wojskową. Generał podkreślił zasługi odchodzącego komendanta i wyraził przekonanie, że przekazuje on dowodzenie w równie godne ręce.

Żegnając się z mundurem i Centralnym Poligonem Sił Powietrznych w Ustce pułkownik Bogusław Atalski powiedział, że 40 lat służby to wystarczający czas, żeby związać się emocjonalnie z żołnierzami i samym poligonem. Podkreślił też rolę współpracy i współdziałania wszystkich żołnierzy i pracowników w realizacji wielu odpowiedzialnych zadań. Dodał, że służba wojskowa była dla niego wyzwaniem i życiową pasją.

Drugim głównym punktem uroczystości, jaka odbyła się w sali tradycji w obecności generała brygady Andrzeja Danielewskiego i Stefana Mordacza, było podpisanie protokołu objęcia stanowiska komendanta poligonu przez podpułkownika Zenona Szutenberga. Głos zabrał nowy komendant Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce podpułkownik Zenon Szutenberg. Podkreślił, że odbiera to jako zaszczyt, że zastępuje tak charyzmatyczną osobowość, jak jego poprzednik, ale też dziękuje za zaufanie, jakim obdarzyli go jego przełożeni. Doloży wszelkich starań, by podołać wszystkim stawianym przed nim zadaniom..

Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra wojskowa z Koszalina, która specjalnie dla pułkownika Atalskiego zagrała mini koncert, a w nim tradycyjne „Sto lat”. Uroczystość zakończyła się defiladą żołnierzy Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.