K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Razem w karnawale

0

Radośnie i tanecznie było na balu karnawałowym Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Jesteśmy Razem”. W tym roku motywem przewodnim wspólnej zabawy organizowanej w Szkole Podstawowej nr 5 w Lęborku była muzyka lat 50.

Bal karnawałowy jest jedną z okazji do bycia razem, dlatego w sobotę, 27 stycznia, w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Lęborku spotkali się członkowie i podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Jesteśmy Razem”.

To jest nasza dwudziesta zabawa karnawałowa, czyli organizowana od początku naszego istnienia – mówi Maria Machola, prezes Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” i kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej. – Adresowana jest przede wszystkim do podopiecznych „Jesteśmy Razem”, ale też do naszych byłych absolwentów, którzy są teraz uczestnikami WTZ. W celach integracyjnych zapraszamy całe rodziny, żeby dobrze się bawić.

Podczas zabawy rozstrzygnięto również konkurs na najsmaczniejsze ciasto karnawałowe. Skład komisji tworzyli zaproszeni goście, w tym przedstawicielka naszej telewizji. Wybór był trudny. Jury wyłoniło zwycięski wypiek, nazwany przez jego autorkę „Leśnym runem”. Wszystkie osoby biorące udział w kulinarnym konkursie otrzymały upominki. Główną atrakcją była jednak wspólna zabawa w rytmie muzyki z lat 50. Wyjątkowe kreacje i przebrania, między innymi w stylu Marilyn Monroe, tworzyły niepowtarzalny klimat tanecznego przedsięwzięcia.

Bal był jednocześnie podsumowaniem codziennej pracy Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”, zrzeszającego około 70 osób, które oprócz prowadzenia przedszkola integracyjnego oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej ma w planach otwarcie spółdzielni socjalnej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.