Sparing z nowym trenerem

0

Trenerem seniorskiej drużyny Pogoni Lębork został Grzegorz Lewandowski. W sobotę, 27 stycznia, na stadionie miejskim w Lęborku odbył się pierwszy mecz towarzyski z udziałem nowego szkoleniowca. Do sparingu z lęborską drużyną piłkarską stanął MKS Władysławowo.

Nazwisko Lewandowski będzie kojarzone z seniorską drużyną Pogoni Lębork. Nowym szkoleniowcem pierwszego zespołu został 48-letni Grzegorz Lewandowski. Przygodę trenerską rozpoczął w 2003 roku w Gwardii Koszalin. Prowadzenie zespołu łączył z grą w piłkę. Podobnie było w Kotwicy Kołobrzeg, Ruchu Wysokie Mazowieckie, ŁKS-ie Łomża, Redzie Trzebiatów, Mewie Resko czy – przez ostatnie trzy i pół roku – w Sławie Sławno. Większość fanów futbolu pamięta Grzegorza Lewandowskiego przede wszystkim z polskich i zagranicznych aren piłkarskich, w tym z Legii Warszawa, w barwach której podczas dwóch sezonów zdobył mistrzostwo Polski, Superpuchar, a przede wszystkim dotarł z „wojskowymi” aż do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Tak się stało, że poprzedni trener zrezygnował i zadzwonił do mnie prezes z pytaniem, czy nie podejmę rękawicy i tego trudnego zadania – mówi Grzegorz Lewandowski. – Runda wiosenna będzie o wiele trudniejsza, bo jest to inna drużyna niż jesienią. Ja jednak lubię wyzwania i trzeba będzie zadaniu podołać. Jestem tu dopiero tydzień, więc przede wszystkim poznaję drużynę. Swoje doświadczenie z najwyższych szczebli rozgrywkowych chciałbym przekazać piłkarzom i wydaje mi się, że jeżeli będziemy współpracowali, to dojdziemy do porozumienia.

W minioną sobotę, 27 stycznia, na stadionie miejskim w Lęborku trener Lewandowski dysponował 15 piłkarzami. Od przyszłego tygodnia do drużyny ma dołączyć kilku zawodników. Grzegorz Lewandowski podkreślił jeszcze raz, że nie ma tych wszystkich, którzy grali jesienią, ale nie boi się wyzwań. Spadek klubowi nie grozi, a więc granie w czołówce ligi raczej będzie wszystkich zadowalało.

Sobotni sparing był pierwszym kontaktem z zielonym boiskiem drużyny Pogoni w tym roku. MKS Władysławowo, wicelider gdańskiej okręgówki, wysoko zawiesił poprzeczkę rozstrzygając wynik gry kontrolnej w ostatnich minutach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:3 (1:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył w 40 minucie Zanewycz. W 81 minucie wyrównał na 1:1 Talacha, a kolejne bramki dla gości były autorstwa Ronkowskiego i Talaśki. (opr. rkh)