K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Taniej dla uczniów

0

Słupski samorząd rozważa wprowadzenie darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży. Projekt uchwały pojawi się na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej w Słupsku.

Radni Klubu Wyborczego Wyborców Roberta Biedronia wnieśli projekt uchwały dotyczący wykonania analizy społeczno-ekonomicznej. Jej celem jest wprowadzenie darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży. W Słupsku uczniowie poruszający się komunikacją zbiorową posiadają 50-procentową zniżkę na przejazdy miejskimi autobusami. Natomiast dzieci do siódmego roku życia zwolnione są z jakichkolwiek opłat za korzystanie z usług MZK. Obecnie za bilet ulgowy należy zapłacić 1,25 zł. Pełna stawka na przejazd wynosi 2,50 zł.

Radni prezydenckiego klubu chcą promować transport zbiorowy wśród najmłodszych mieszkańców miasta. W ten sposób zamierzają uświadamiać młodzieży korzyści wynikające z przemieszczania się autobusami. Ponadto darmowa komunikacja dla uczniów ma przełożyć się na ograniczenie liczby samochodów w mieście i tym samym poprawić jakość powietrza w Słupsku.

Radni KWW Roberta Biedronia uważają, że większa dostępność do transportu zbiorowego pozwoli na kreowanie wiedzy o ekologicznym transporcie, a w przyszłości na świadome podejmowanie decyzji o wyborze środka komunikacji. Na razie jeszcze nie ustalono granicy wieku uprawnionego do zniżki ani ile takie udogodnienie kosztować będzie budżet miasta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.