K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ferie w muzeum

0

Malowanie toreb ekologicznych oraz wykonywanie biżuterii z filcu to tylko niektóre warsztaty, które podczas ferii prowadzone są w lęborskim muzeum. Zajęcia adresowane przede wszystkim do dzieci będą odbywały się do 9 lutego.

 

W województwie pomorskim tegoroczne ferie zimowe rozpoczęły się wczoraj, 29 stycznia. Z myślą o dzieciach i młodzieży w lęborskich placówkach organizowane są interesujące zajęcia. Muzeum w Lęborku zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta do udziału w ciekawych wydarzeniach.

Zapraszamy codziennie od godziny 10 do godziny 12 – zachęca Urszula Walburg z Muzeum w Lęborku. – Czas jest całkowicie wypełniony, bo przeprowadzamy lekcje muzealne. Może to brzmi bardzo poważnie, ale te lekcje są ciekawe i wiążą się z zabawą. Dzieci mogą pograć w różne stare gry, dowiedzieć się kim był Światowid i rzesza innych bóstw czy poznać historię niedźwiedzia Wojtka. Po takich zajęciach edukacyjnych jest czas na zajęcia warsztatowe.

Podczas warsztatów można nauczyć się, między innymi, malowania toreb ekologicznych lub powłoczek na jaśki, garncarstwa oraz wykonywania biżuterii z filcu. Urszula Walburg przekonuje, że każdy znajdzie w tej ofercie coś ciekawego i będzie mógł się zapisać. Zajęcia w muzeum prowadzone są od poniedziałku do piątku. Zakończą się 9 lutego. Zgłoszenia zainteresowanych przyjmowane są również telefonicznie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.