K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przedszkolny nabór

0

Od 1 marca rozpocznie się nabór na rok szkolny 2018/2019 do lęborskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach podstawowych. Natomiast nabór do szkół podstawowych rozpocznie się 3 kwietnia.


Wnioski o przyjęcie do przedszkola lub szkoły podstawowej będą dostępne w odpowiednich placówkach w określonych terminach. Za nieco ponad miesiąc, bo 1 marca rozpocznie się nabór do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Czas biegnie bardzo szybko, więc warto przypomnieć rodzicom, że od pierwszego do trzydziestego marca będziemy prowadzili zapisy do miejskich przedszkoli – mówi Alicja Zajączkowska, doradca burmistrza. – Dotyczy to wszystkich przedszkoli, czyli oznaczonych numerami jeden, dwa, pięć, sześć, dziewięć i dziesięć. One będą funkcjonowały jak do tej pory. Będą również oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych – w czwórce i piątce. Będą to oddziały pięciogodzinne. Jeżeli rodzice chcą, żeby dziecko kontynuowało pobyt w przedszkolu, to trzeba w placówce zgłosić taka chęć, a jeśli dziecku chcemy zmienić placówkę lub je zapisać, to trzeba złożyć podanie w wybranym przedszkolu.

Nabór do szkół podstawowych rozpocznie się 3 kwietnia. Lęborskie placówki, w których realizowany będzie obowiązek szkolny w klasach pierwszych w roku 2018/2019, to szkoły podstawowe nr 1, 3, 4, 5, 7 i 8. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.