K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Śmiertelne pobicie

0

Policjanci z Lęborka wyjaśnili sprawę śmierci 59-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w jego mieszkaniu. W związku z podejrzeniem pobicia ze skutkiem śmiertelnym śledczy zatrzymali 37-letniego syna mężczyzny.

W ubiegły piątek lęborscy policjanci kilka godzin pracowali na miejscu śmiertelnego pobicia 59-letniego mieszkańca Lęborka, którego zwłoki znaleziono w jego mieszkaniu. Lekarz, który był na miejscu potwierdził zgon 59-latka. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Policjanci na miejscu zebrali materiał dowodowy i przesłuchali świadków, co pozwoliło na odtworzenie sytuacji – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Ustalono, że dzień wcześniej w mieszkaniu doszło do awantury między mężczyzną a jego synem. Syn dotkliwie pobił ojca i wyszedł.

37-letni syn zmarłego mężczyzny został zatrzymany przez dzielnicowego, któremu opowiedział o całym zdarzeniu. Zebrany przez policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Magdalena Zielke dodaje, że w sobotę mężczyzna stanął przed sądem, który na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt .

Sprawcy pobicia grozi kara do 10 lat więzienia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.