K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Energa SKB Czarni – SK Sparta Bergen

0

W hali bokserskiej w Słupsku odbył się międzypaństwowy mecz pięściarski pomiędzy zespołami Energa SKB Czarni a SK Sparta Bergen. Czarni pokonali Norwegów 14:4.

Polski Związek Bokserski ogłosił rok 2018 rokiem Aleksego Antkiewicza, więc wszystkie imprezy w boksie olimpijskim będą pod jego patronatem. Postać historyczna w polskim boksie, bowiem był pierwszym Polakiem, który zdobył brązowy medal w pierwszych powojennych igrzyskach olimpijskich w 1948 roku w Londynie. W latach siedemdziesiątych swoje losy sportowe i życiowe związał ze Słupskiem, gdzie był trenerem Czarnych Słupsk. Nic więc dziwnego, że inauguracja roku Aleksego Antkiewicza odbyła się na jego macierzystym ringu w Słupsku. Uczestniczyła w niej również rodzina Bombardiera z Wybrzeża. Wydarzeniem inauguracyjnym był mecz międzypaństwowy pomiędzy SKB Energa Czarni a drużyną SK Sparta Bergen.

Polski Związek Bokserski przychylił się do naszego wniosku i nazwał ten rok rokiem Aleksego Antkiewicza. Zaczynamy go meczem z Norwegami – powiedział Marek Pałucki, prezes SKB Energa Czarni.

Z inicjatywą zorganizowania takiego spotkania wyszedł Eugeniusz Gołębiewski, trener SKB Energa Czarni. Od 14 lat w Bergen mieszka i pracuje jego syn. Zajmuje się także trenowaniem bokserów. Pomysł meczu zrodził się podczas jednej z rozmów telefonicznych.

Jak przystało na międzypaństwowe spotkanie miało ono podniosłą oprawę. Wniesione zostały flagi narodowe Polski i Norwegii, a zanim zabrzmiał gong odegrano hymny obu państw. Przed meczem ponad 400-osobowej publiczności zaprezentowali się najmłodsi adepci tego sportu trenowani przez Jerzego Walczuka. Z uwagi na fakt, że gospodarze musieli dostosować niektóre walki do kategorii wiekowej jak i wagowej gości, w barwach słupskiej drużyny wystąpiło kilku zawodników z innych klubów Polski. Między innymi z Koszalina, Polnicy, Wejherowa, Kościerzyny i Lublina.

Mecz rozgrywano w 9 kategoriach wagowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się słupszczanie. Kamil Majdański w kategorii kadet już w pierwszej rundzie pokonał przez RSC Shafiqvuaha Qhhera. Trenerzy obu zespołów orzekli, że Kamil Majdański był najlepszym zawodnikiem tego meczu. Walczący w kategorii junior Karol Osipowicz stoczył bardzo wyrównany pojedynek z Ghullanem Barmaki, ale sędziowie zwycięstwo przyznali słupszczaninowi. Wygrał też Natan Konszewicz, ale w tej walce było więcej przepychanek niż sztuki pięściarskiej. Słupszczanin – jak powiedział – przyjął styl walki przeciwnika, ale na swoje usprawiedliwienie miał to, że wystąpił w ringu po dłuższej przerwie. Zamierza budować formę z myślą o mistrzostwach Polski seniorów.

Dużo oklasków za swoją walkę otrzymał Kacper Derda, który wypunktował Staina Helgelanda. Norwegowie wygrali pojedynki w wadze 91 kg i plus 91 kg. W tej pierwszej Jan Erik Vardal pokonał 3:0 Huberta Krasuskiego, a w plus 91 Tobias Yrvin również 3:0 wygrał z Kacprem Meyną. Mimo porażki przyznać należy, że Norwegowie zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia. Drużyna gości zapowiedziała zorganizowanie rewanżu w Norwegii. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.