K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oskarżeni za łapówki

0

W Sądzie Rejonowym w Lęborku rozpoczął się proces z udziałem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Są oni oskarżeni o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

We wtorek, 30 stycznia, sędzia Sądu Rejonowego w Lęborku Małgorzata Frąckowiak-Mitura otworzyła przewód sądowy w głośnej sprawie, w której oskarżonych jest trzynaście osób. To oznacza, że ruszył proces dotyczący zarówno wręczania, jak i przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Trzem z oskarżonych, czyli wręczającym łapówki, stawiane były zarzuty z art. 229 par. 3 kk. Złożyli oni wnioski w trybie art. 387 par. 2 kpk, czyli o dobrowolne poddanie się karze. Sąd je uwzględnił i wydał wobec tych oskarżonych wyrok skazujący za zarzucane im czyny. Wymierzona została im kara roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby dwóch lat oraz kara grzywny.

Sprawa pozostałych oskarżonych (w tym trzech policjantów z lęborskiej drogówki) została wyłączona do odrębnego postępowania i zostanie przydzielona referentowi losowo przez narzędzie informatyczne działające w oparciu o generator liczb losowych. Niezwłocznie po wybraniu nowego sędziego sprawozdawcy i zapoznaniu się przez niego z aktami sprawy zostanie wyznaczony termin posiedzenia organizacyjnego czy też rozprawy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.