K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tenis ziemny w Ósemce

0

Dzisiaj, 31 stycznia, odbył się Turniej Tenisa Ziemnego w kategoriach dziewczęta, chłopcy oraz początkujący. Turniej przeprowadzono w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku. Te rozgrywki wpisują się w cykl wydarzeń pod hasłem Ferie 2018 na sportowo.

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku organizuje szereg wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży. Podczas zimowej przerwy od zajęć szkolnych młodzi miłośnicy aktywnego wypoczynku wzięli już udział, między innymi, w turnieju tenisa ziemnego. Ze względu na warunki atmosferyczne rozgrywki zorganizowano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku.

Dzisiaj akurat mamy okazję obserwować finał rozgrywek z cyklu Ferie z rakietą – mówi Andrzej Borowski, trener tenisa ziemnego. – Takie turnieje organizujemy w czasie ferii od kilku lat. Sezon letni oferuje kilka turniejów dla dzieci i młodzieży, natomiast w okresie zimowym jest to w Lęborku jedyna okazja, żeby powalczyć, pograć i sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacjach z kolegami i koleżankami.

Turniej przeprowadzono w trzech kategoriach. W open chłopców (bez różnicowania wieku) wystartowało ośmiu chłopców. Do rozgrywek stanęły także cztery dziewczęta i czworo początkujących tenisistów.

Jesteśmy zadowoleni z frekwencji – zapewnia Andrzej Borowski. – Każdego roku Centrum Sportu i Rekreacji dba o to, aby uczestnicy otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Jest to już stały element naszych lęborskich rozgrywek.

Cykl imprez pod hasłem Ferie na sportowo dostarcza nie tylko rozrywki młodym mieszkańcom Lęborka, ale również popularyzuje poszczególne dyscypliny sportu w lokalnym środowisku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.